Seo Sıralaması En İyi 10 Yapay Zeka SEO Aracı
 1. Anasayfa
 2. Seo

Seo Sıralaması En İyi 10 Yapay Zeka SEO Aracı

1

Konu: Seo Sıralamasını İyileştirmek için En İyi 10 Yapay Zeka SEO Aracı. Herkesin SEO’nun gücünü anladığı günümüz iş dünyasında, Google’ın ilk sayfasında fark edilmek her zamankinden daha zor. Rekabet şiddetli ve elde edebileceğiniz her avantaja ihtiyacınız var.

Yapay Zeka SEO araçlarının devreye girdiği yer burasıdır. Bunlar, çevrimiçi görünürlük savaşındaki gizli silahlarınız gibidir. Bu araçlar, SEO’ya akıllı ve etkili bir yaklaşım getirerek zorlu rekabette size avantaj sağlar.

Her tıklamanın önemli olduğu bir dünyada bu yapay zeka araçlarına sahip olmak gerçek bir fark yaratabilir. Öyleyse, işinizi geliştirebilecek ve kalabalık çevrimiçi alanda öne çıkmanıza yardımcı olabilecek en iyi 10 Yapay Zeka SEO aracına göz atalım.

En İyi 10 Yapay Zeka SEO Aracı

SEO’nun ne kadar kapsamlı olduğu göz önüne alındığında, bu listenin hepsi bir arada bir AI SEO aracı içermemesi sürpriz olmamalıdır. Aslında, SEO’nun karmaşıklığı ve sürekli değişen doğası nedeniyle böyle bir araç muhtemelen mevcut değildir.

Bunun yerine listemiz, SEO’nun belirli bir alanında üstün olan özel araçları içerir. Bunları SEO ihtiyaçlarınıza ve önceliklerinize göre birleştirin; çevrimiçi varlığınızı etkili bir şekilde optimize etmek için güçlü bir cephaneliğe sahip olacaksınız.

1. Ranktracker 2. HIX.AI 3. Pictory 4. Surfer 5. Semrush 6. NitroPack 7. PageSpeed ​​Insights 8. Scalenut 9. AdCreative.ai 10. WordLift

1. Ranktracker

SERP Sıralaması için En İyi 10 Yapay Zeka SEO Aracı

Ranktracker, SEO oyunlarını geliştirmek isteyen kişiler için eksiksiz bir çözümdür. Rank Tracker çeşitli araçlarla birlikte gelir. Örneğin, işletmenizin internette gelişmesine yardımcı olabilecek en iyi anahtar kelimeleri keşfetmenize yardımcı olacak bir anahtar kelime bulucu bulabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, anahtar kelime zorluk denetleyicisi, SERP denetleyicisi, geri bağlantı denetleyicisi, web sitesi denetimi, AI makale yazma ve diğer birçok araç mevcut olup Rank Tracker‘ı gerçek iş arkadaşınız haline getirir.

Artıları:

 • SEO performansınızı değerlendirmek için çeşitli araçlar
 • Başlangıç ​​planları 16 dolardan başlıyor
 • AI makale yazarı aracılığıyla sınırsız konu oluşturun

Eksileri

 • Kripto para birimini kabul etmeyebilirler

2. HIX.AI

İçerik kraldır. SEO oyununuzu geliştirmek için olağanüstü bir AI yazma aracı arıyorsanız HIX.AI’den başkasına bakmayın. Bu hepsi bir arada yapay zeka yazma yardımcı pilotu, içerik oluşturma önceliklerinizde liderliği üstlenir.

Kısa biçimli içerik yazımı için HIX AI Writer var . İhtiyaç duyabileceğiniz her türlü içeriği hazırlamak için 120’den fazla araç sunar. GPT-3.5 ve GPT-4 tarafından desteklenen bu özellik, içeriğinizin yalnızca son derece ilgi çekici olmasını değil aynı zamanda SEO için optimize edilmesini de sağlar.

Anahtar kelimelerinizi girmeniz yeterlidir; HIX AI Writer, anahtar kelime açısından zengin meta açıklamalar, başlıklar, başlıklar, CTA’lar ve daha fazlasını oluşturarak ekstra yol kat eder. İçerik oluşturmanın yanı sıra, makaleleri yeniden yazmaktan özet sağlamaya kadar SEO içeriğinizi iyileştirmenize yardımcı olur. Sürekli olarak yüksek kaliteli içerik sunarak güvenilirliğinizi güçlendirir ve sıralamanızı yükseltir.

Bir diğer öne çıkan özellik ise ArticleGPT’dir . Bu yenilikçi makale yazarı, sağladığınız güvenilir kaynaklara veya referanslara dayanarak gerçeklere dayalı, SEO dostu uzun biçimli makaleler oluşturma konusunda uzmanlaşmıştır. Bu, içeriğin gerçek anlamda sağlam kalmasını sağlar ve SEO sıralamanıza zarar verebilecek yanlış bilgi tuzaklarından kaçınır.

ArticleGPT, ürün incelemeleri, nasıl yapılır kılavuzları, karşılaştırmalar, haberler, ürün özetleri ve genel makaleler dahil olmak üzere çeşitli makale türleri oluşturmanıza olanak tanır. Gelişmiş arama motoru sıralamaları için optimum anahtar kelime kullanımını sağlar.

SERP Sıralaması için En İyi 10 Yapay Zeka SEO Aracı

Bu araçla ürün incelemeleri, nasıl yapılır kılavuzları, karşılaştırma gönderileri, haber makaleleri ve genel makaleler dahil olmak üzere farklı türde makaleler yazabilirsiniz. ArticleGPT, daha yüksek SEO performansı için anahtar kelime kullanımını sağlar.

Her parça tercih ettiğiniz yapı, uzunluk, ton ve anahtar kelimelerle eşleşecek şekilde yeni oluşturulur ve %100 intihal içermeyen içerik garanti edilir.

Artıları:

 • Yüksek performanslı ve SEO açısından optimize edilmiş içerik üretir
 • Web’in herhangi bir yerinde SEO oyununuzu geliştirmek için bir tarayıcı uzantısı sunar
 • SEO için güncel çevrimiçi bilgileri kullanan ChatGPT benzeri bir sohbet robotuyla birlikte gelir

Eksileri:

 • Ücretsiz planın kelime sınırı vardır

3. Pictory

SERP Sıralaması için En İyi 10 Yapay Zeka SEO Aracı

Herhangi bir pazarlamacının size söyleyeceği ilk şey, içerik oluşturmanın blog yazısı yazmaktan daha fazlası olduğudur. Elbette yazmak, herhangi bir içerik pazarlama stratejisinin temelidir ancak görseller, infografikler ve videolar dahil olmak üzere çeşitli içeriklerle desteklenmesi gerekir.

Videoların, özellikle de kısa formatlı olanların, modern izleyicinin görsel ve küçük boyutlu bilgi tercihine hitap eden oldukça ilgi çekici bir içerik formatı olduğu kanıtlanmıştır. Pictory, hedef kitlenize tam da bunu sunmanıza yardımcı olabilir.

Bu AI video oluşturucu, TikTok ve Instagram gibi belirli platformlar için özel olarak hazırlanmış kısa ama büyüleyici videolar oluşturur. Video tasarımı konusunda hiçbir deneyiminiz olmasa bile izleyicileri web sitenize veya sosyal medya kanallarınıza bağlı tutacak yüksek kaliteli videolar oluşturabilirsiniz.

Blogdan Video Oluşturma özelliğini kullanın ve HIX.AI tarafından oluşturulan blog gönderilerinize eşlik edecek mükemmel videolar oluşturabilirsiniz.

Artıları:

 • Mükemmel metin tabanlı düzenleme yetenekleri
 • Otomatik altyazı oluşturma
 • Hızlı video oluşturma

Eksileri:

 • AI seslendirmesi robotik geliyor
 • Yalnızca stok görüntüleri kullanılabilir

4. Surfer

Uygulamak istediğiniz SEO stratejisi ne olursa olsun, tek bir şeyle başlar: araştırma. Bu SEO’nun özüdür, bu yüzden doğru yaptığınızdan emin olun. SEO’ya faydalı birkaç araştırma türü olmasına rağmen (örneğin, pazar ve rekabet), hiçbiri anahtar kelime araştırmasının önemine yaklaşamaz.

Ancak olay şu ki, bu araştırma oldukça karmaşık ve zaman alıcı olabilir. Bu yüzden Surfer’ın bunu sizin için yapmasına izin vermek en iyisi olabilir. Surfer , ayrıntılı taslaklar oluşturarak, alakalı konuları keşfederek ve hedef kitleniz için en iyi anahtar kelimeleri bularak içeriğinizi bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olan güçlü bir araçtır .

Yerleşik Anahtar Kelime Araştırma aracı sayesinde içeriğinizin belirli bir konunun tüm ilgili yönlerini kapsadığından emin olabilirsiniz.

Artıları:

 • Sorunsuz içerik optimizasyonu
 • Kullanıcı dostu bir arayüz
 • Bir SEO Denetim aracı sunar

Eksileri:

 • Küçük işletmeler veya bireyler için maliyetli olabilir
 • Derinlemesine veri analizi eksikliği

5. Semrush

Başarılı bir SEO stratejisi oluşturmanın birkaç önemli yönünü kapsayan bir araç arıyorsanız Semrush’u kullanmayı düşünün. Yapay zeka destekli yazma asistanı en iyisi olmayabilir ancak geri kalan özellikleri listemizdeki yerini haklı çıkarıyor.

Semrush ile web sitesi trafiğini analiz edebilir, rakipleri araştırabilir, niş pazarınızdaki boşlukları, kaynak backlink fırsatlarını bulabilir ve Google’daki mevcut durumunuzu takip edebilirsiniz. SEO stratejinizi bilgilendirmek için tüm bu verileri kullanın; somut sonuçlar görmeniz yalnızca an meselesidir.

Artıları:

 • Çok sayıda yararlı araçla entegrasyon
 • Mükemmel bir İçerik Denetimi özelliği
 • Gerçek zamanlı içerik optimizasyonu önerileri

Eksileri:

 • Pahalı
 • Yüksek bir öğrenme eğrisi

6. NitroPack

SERP Sıralaması için En İyi 10 Yapay Zeka SEO Aracı

Teknik SEO, web sitenizin genel performansındaki en önemli faktörlerden biridir. Ziyaretçilerin (ve arama motorlarının) web sitenizi nasıl deneyimlediğini doğrudan belirler. SEO’nun dikkat edilmesi gereken pek çok teknik yönü olmasına rağmen (örneğin, mobil uyumluluk ve URL yapısı), site hızı tartışmasız en önemlisidir.

NitroPack, görselleri sıkıştırarak, kodu optimize ederek ve içeriği önbelleğe alarak web sitenizi daha hızlı hale getirmenize yardımcı olabilir.

Artıları:

 • Tüm sayfa hızı sorunlarını giderir
 • Mükemmel müşteri desteği
 • Ücretsiz bir plan mevcut

Eksileri:

 • Javascript ağırlıklı sitelerle uyumsuz olabilir
 • Sık sık kesintiler yaşanabilir

7. PageSpeed Insights

NitroPack ve PageSpeed ​​Insights cennette yapılmış bir eşleşmedir. Web sitenizi hızlandırmak için ilk aracı, sonuçları görmek için ikinci aracı kullanın.

PageSpeed ​​Insights, bu arama motorunun web sitenizin hızını nasıl değerlendirdiğine ilişkin size doğrudan bilgi veren Google aracıdır. Bu testi geçtiğinizde web sitenizin en iyi arama sıralamalarından hariç tutulmayacağından emin olabilirsiniz. Başarısız olursanız çizim tahtasına geri dönersiniz; SEO stratejinizin ve web sitenizin acilen ince ayarlara ihtiyacı vardır!

Artıları:

 • Sonuçlar için Google’ın karşılaştırma testleri kullanılıyor
 • Yararlı iyileştirme önerileri
 • Hem masaüstü hem de mobil sitelerde çalışır

Eksileri:

 • İşlevsellik açısından sınırlı
 • Arayüz yeni başlayanlar için zorlayıcı olabilir

8. Scalenut

Scalenut, içerik pazarlamaya odaklanmış mükemmel bir araçtır . SEO dostu bloglar oluşturmaya, anahtar kelime araştırması planlamaya, içeriği optimize etmeye ve SERP verilerini analiz etmeye yardımcı olur.

Kullanıcılar, anahtar kelime planlamasından içerik optimizasyonuna kadar her şeyi kapsayan kapsamlı bir içerik pazarlama stratejisi oluşturmak için bundan yararlanabilir. Dinamik SEO puanı sayesinde, oluşturulan içeriğinizin ne kadar iyi olduğunu gerçek zamanlı olarak değerlendirebileceksiniz.

Artıları:

 • Derinlemesine anahtar kelime analizi
 • Mükemmel bir Düzenleyici özelliği
 • Sezgisel bir arayüz

Eksileri:

 • Oluşturulan içerik insan tarafından düzenleme gerektirir
 • Oluşturulan içerik hatalı ve tekrarlı olabilir

9. AdCreative.ai

SEO’nun temel amacı web sitenize organik trafik çekmektir. Ancak SEO çabalarınız sonuç verene kadar web sitenizin görünürlüğünü artırmak için tıklama başına ödeme kampanyalarına güvenebilirsiniz. Bu kampanyalar için ilgi çekici reklamlar bulmakta sorun yaşıyorsanız AdCreative.ai’yi kullanın.

Bu benzersiz yapay zeka destekli araç, öncelikli olarak reklam amaçlı reklam öğeleri üretir. Bu nedenle, bu kopyalar son derece ilgi çekici ve dönüştürücüdür. Hepsinin en iyisi? Araç sizin adınıza minimum düzeyde giriş gerektirir.

Artıları:

 • Çok çeşitli görseller
 • Ayrıca başlık oluşturmaya da yardımcı olabilir

Eksileri:

 • Reklam öğeleri tekrarlanabilir
 • Araç bazen yüklenen dosyaları dikkate almaz

10. WordLift

Şema işaretlemesi, web sitenizin içeriği hakkında arama motorlarına önemli bilgiler sağlayarak SERP (Arama Motoru Sonuç Sayfaları) görünürlüğünün artırılmasına yardımcı olur. Bu verileri nasıl optimize edeceğinizden emin değilseniz işi WordLift’e bırakın.

Bu kullanışlı araç, web sitenizin içeriğine dayalı olarak yapılandırılmış veriler oluşturarak arama motorlarının web sitenizi daha iyi anlamasına ve dolayısıyla sıralamasını iyileştirmesine yardımcı olur. Bu araç, içeriği Google Alışveriş’te daha iyi görünecek şekilde düzenleyebildiğinden özellikle e-ticaret web siteleri için kullanışlıdır.

Artıları:

 • İçerik iyileştirme önerileri
 • Ücretsiz deneme mevcut

Eksileri:

 • Kurulumu zor olabilir
 • WordPress dışındaki web sitelerinin entegrasyonu daha zor olabilir.

İşletmeniz için En İyi Yapay Zeka SEO Aracını Nasıl Seçersiniz?

SEO’ya aşina iseniz, onun ne kadar çok yönlü olduğunu bilirsiniz. Hepsi aynı amaca yönelik çok sayıda unsur ve teknik içerir: çevrimiçi görünürlüğünüzü ve arama motoru sıralamanızı iyileştirmek. Bu nedenle tüm temelleri kapsayan tek bir AI SEO aracı bulmak neredeyse imkansızdır.

Bunun yerine, işletmenizin SEO stratejisinde neyin eksik olduğunu (veya nerede kötü performans gösterdiğini) belirleyin ve bu alanlar için özel araçlar bulun. İşletmeniz için en iyi AI SEO aracı, mevcut SEO stratejinizle zahmetsizce entegre olan, sıkıcı ve zaman alan görevleri otomatikleştiren ve kullanımı kolay olandır (ekibinizin teknolojiden daha az anlayan üyeleri için bile).

AI SEO Araçlarını Kullanarak Web Sitenizi Nasıl Optimize Edebilirsiniz?

Çok sayıda SEO tekniğiyle birlikte çok sayıda AI SEO aracı da gelir. Bu araçlar birçok biçimde bulunsa da kabaca üç kategoriye ayrılabilirler: anahtar kelime araştırması, içerik oluşturma ve web sitesi performans optimizasyonu.

Her kategoriden özel araçlar kullanarak, web sitenizdeki anahtar kelime kullanımını iyileştirebilir, yüksek düzeyde optimize edilmiş içeriği sıfırdan oluşturabilir ve web sitenizi güncel tutabilirsiniz. Bu araçları birleştirin ve zaman içinde web sitenizin görünürlüğünü hızla artıracak sağlam bir SEO stratejisi oluşturun.

Yapay Zeka Destekli SEO ile Çevrimiçi Hakimiyet Kurun

Buna hiç şüphe yok; AI ve SEO cennette yapılan bir eşleşmedir. SEO teknikleri ve trendleri sürekli gelişiyor ve yapay zekayı kullanmak, işletmenizin geride kalmamasını sağlamanın en iyi yoludur.

Güncel kalmanın yanı sıra, AI SEO araçları sayesinde SEO stratejileriniz her zamankinden daha akıllı, daha veri odaklı ve önemli ölçüde daha etkili hale gelecektir. O halde beklemeyin; Listemizden en iyi AI SEO araçlarını seçin ve işletmenizin sürekli gelişen dijital ortamda büyümeye devam etmesini sağlayın.

Post Article Plus Admin

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir